Kask

Kask motocyklowy niezbędnym gadżetem dla każdego motocyklisty!

Zarówno przed krótką, jak i długą podróżą motocyklem, należy się do niej prawidłowo przygotować. Regularne serwisowanie sprzętu daje nam pewność, że jednoślad jest w pełni sprawny, a wszystkie układy działają bez zarzutu. W następnej kolejności można pomyśleć o zakupie dodatkowych akcesoriów, które umilą czas w podróży.

Dobrym pomysłem jest montaż kufra lub sakwy, które pomieszczą niezbędne artykuły, a nawet narzędzia. Nie można zapominać o bezpieczeństwie kierowcy i pasażera. Koniecznie trzeba wyposażyć się w kask i odzież ochronną. Kierowca, jak i pasażer przed rozpoczęciem podróży mają obowiązek założyć kask motocyklowy.

Mówią o tym przepisy prawa zawarte w artykule 40 Kodeksu drogowego. Jeśli tego nie zrobią, grozi im mandat. Jazda bez kasku i odzieży ochronnej może zakończyć się wypadkiem. Kask motocyklowy może uratować życie pasażerów. Jeśli chodzi o odzież ochronną, to podstawowym wyposażeniem będą spodnie, kurtka, gogle i mufki. Ten ostatni gadżet chroni dłonie przed zimnem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Profesjonalna kurtka posiada regulację w pasie, obwodów mankietów i ramion oraz zamek do spięcia ze spodniami. Bezpieczeństwo kierowcy zapewniają: piankowy ochraniacz pleców, protektory ramion i łokci oraz elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Z kolei spodnie z podwyższonym stanem dobrze chronią dolną część pleców. A wodoodporna membrana zabezpiecza kierowcę podczas deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *